Plusy oraz minusy zaciągania pożyczek poza bankiem.

Posted by on October 12, 2018 in Finanse

Przychodzi w życiu taki moment, gdy zaczyna doskwierać brak funduszy. Wtedy należy rozważyć,jaką metodą je zdobyć.Istnieje parę możliwości do wyboru. Na pierwszy plan wysuwa się zaciągnięcie kredytu w państwowej instytucji finansowej. Niestety, kiedy przeszłość kredytowa nie rysuje się w kolorowych barwach, instytucja może nie być skory do udzielenia świadczenia. Wtedy najlepiej zdecydować się na pożyczkę pozabankową. Przekonajmy się, jakie są wady i zalety takiej metody.

Zacznijmy od mniej przyjaznych cech. Kluczową wadą chwilówki zaciąganej poza bankiem okazuje się jej dużo wyższe oprocentowanie. Niepaństwowe instytucje chcą niejednokrotnie zarobić fortunę na kliencie. Okazuje się, że RRSO sięga nawet kilkudziesięciu procent. Co więcej, bardzo często trzeba także ponieść różne dodatkowe opłaty, których wydaje się, że umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak kluczowe jest dokładne zapoznanie się z podpisywanymi dokumentami.

Czas na zalety, których również można kilka wymienić. Najważniejsze, że nie trzeba posiadać zaświadczenia o pozytywnej historii kredytowej. Samodzielne przedsiębiorstwa udzielą kredyty także osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Ponadto, bardzo szybko można dostać niezbędne środki. Wystarczy wykorzystać odpowiednią stronę internetową, a czasem zaledwie wysłać zgłoszenie sms-owe.

Fundusze kilka chwil później pojawiają się już na koncie bankowym.

Decyzja, czy warto zaciągać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy od każdego z osobna. Każdy człowiek znajduje się w różnej sytuacji życiowej i ma inne wymagania. Potencjalny kredyt powinno się dostosować do swoich.

Dowiedz się więcej: Szybka pożyczka online